LATVIJAS PUTNU FONDA VALDE

Latvijas Putnu fonda valdes priekšsēdētājs Kaspars Funts


- Jau kopš bērnības mani interesēja Latvijas daba un, jo sevišķi, putni. Šķirstīju grāmatas par putniem, kamēr sapratu – vēlos tos atpazīt dabā. Tā tas arī sākās – 2000. gada 15. maijā nopirku binokli un devos pirmo reizi vērot putnus. Tas mani aizrāva tik ļoti, ka sāku arvien biežāk doties putnu vērošanas braucienos, pirku grāmatas par putnu noteikšanu, iegādājos putnu balsu ierakstus un mācījos atpazīt putnus gan pēc to izskata, gan pēc balsīm. Tā pamazām putnošana kļuva par dzīvesveidu. Lai ko darītu vai kur būtu, es zinu, ka putni ir vienmēr un visur. Un es vēlos, lai tā būtu vienmēr.

Kopš 2008. gada putnus ne tikai vēroju, bet arī gredzenoju. Savā bibliotēkā vācu visas pieejamās grāmatas un citus izdevumus par Latvijas putnu pētniecību un rezultātiem no Latvijas ornitoloģijas pirmsākumiem līdz mūsdienām. Pa šiem putnošanas gadiem ir uzkrājušās plašas zināšanas un vērtīga pieredze putnu lietās, tāpēc ar kolēģiem Kārli un Ivaru nolēmām dibināt Latvijas Putnu fondu, lai dotu savu artavu Latvijas sabiedrības izglītošanā par putnu un dabas aizsardzības jautājumiem, lai sekmētu izpratni sabiedrībā par norisēm, kas ikdienā notiek dabā, kā cilvēki dabu ietekmē un ciktāl cilvēki drīkst iejaukties dabā ritošajos procesos.

Tālrunis: +371 29467772
Epasts: funtaputni@gmail.com
Mājaslapa: www.funtaputni.lv
Twitter / Facebook / Instagram: Kaspars KFunts


Latvijas Putnu fonda valdes loceklis Kārlis Millers


- Esmu profesionāls ornitologs pēc aicinājuma un izglītības, dzimis 1977. gadā Rīgā. Pēdējos septiņus gadus dzīvoju Liepājā. 2004. gadā ieguvis maģistra grādu dabas zinātnēs Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē. Šobrīd turpinu izstrādāt doktora disertāciju par jūraskraukļa (Phalacrocorax carbo) ekoloģiju un tā radītajām problēmām Latvijā. Esmu strādājis LU Bioloģijas Institūta Ornitoloģijas laboratorijā, Pasaules dabas fondā u.c.

Mans moto: „Esmu ar putniem 25 stundas dienā!” Esmu atklājis un dokumentējis daudzas retas putnu sugas Latvijā. No 1998. līdz 2010. gadam veicis regulāras migrējošo putnu vizuālās uzskaites LU Bioloģijas Institūta putnu stacijā Papē un piedalījies pavasara vizuālajās migrāciju uzskaitēs Kolkas ragā. Gredzenoju putnus. Pieredze un zināšanas papildinātas Norvēģijā, Spānijā, Jordānijā, Omānā u.c. Piedalos dažādos vietēja un starptautiska mēroga izpētes un monitoringa projektos. Savulaik pārstāvēju Latviju SEEN (South East European Bird Migration Network) un INTERCAFE (“Interdisciplinary Initiative to Reduce pan-European Cormorant-Fisheries Conflicts”). Vairāku publikāciju un daudzu reto putnu fotogrāfiju autors gan pašmāju, gan ārvalstu izdevumos. Interneta vietnes www.latvijasputni.lv veidotājs un administrators.

Mob.tālr.: +371 29252138; e-pasts: karlowitch@gmail.com
Mājaslapa: www.latvijasputni.lv
Facebook: facebook.com/karlis.millers

 

Latvijas Putnu fonda valdes loceklis Ivars Brediks


- Putniem uzmanību sāku pievērst 2004. gadā. Sākotnēji bez sevišķi nopietniem nolūkiem, jo šķita – kā gan iespējams atšķirt neskaitāmos sīkos putnus, kas visi izskatās pēc zvirbuļiem. Izrādījās, pat tiem Latvijā ir divas sugas. Pēc kāda laika jau pieķēru sevi, iedziļinoties putnu dziesmās, vizuālajās un uzvedības detaļās, kas mēdz būt atšķirīgas gan atkarībā no to dzimuma, gan vecuma, gan sezonas. Un šī stadija var ilgt visu mūžu, jo līdz galam to visu izsmelt nav iespējams.

Lai cik tādam pilsētas cilvēkam daba neliktos kaut kas svešs un nodalīts no ikdienas, tā var dot gan mediatīvu mieru, gan aizraujošu, pat azartisku izklaidi. Turklāt, citreiz to neapzinoties, ar dažādām aktivitātēm dabā iespējams dot savu pienesumu tās izpētē un aizsardzībā. Putnu vērošana pēdējos gados ir būtiski attīstījusies un cilvēku interese par putnu daudzveidību pieaug. Tas ir saprotams, jo putni ir redzami un dzirdami visur apkārt, kā arī to sugu daudzums nav tik liels, lai iespējami īsā laikā nevarētu saprast, kas ir kas. Tam vajag tikai nedaudz pacietības un uzmanības. Citreiz ļoti daudz pacietības un uzmanības.

e-pasts: brediks@gmail.com
Twitter: @ivarsbrediks